RT Audacity - шаблон joomla Оригами
plg_search_rsticketsprocontent
جستجو - محتوا
   

شما میتوانید سوالات مطرح شده در خصوص بیمه های آتش سوزی را بهمراه پاسخ آن در این قسمت مشاهده نمایید و چنانچه سوالی در خصوص بیمه های آتش سوزی دارید می توانید در پایین همین صفحه سوال خود را مطرح نموده تا کارشناسان بیمه ملت نسبت به ارائه پاسخ اقدام نمایند.

چه پوشش هایی در بیمه نامه آتش سوزی ارائه می گردد؟
خطرات اصلی شامل حریق (آتش سوزی)، انفجار، صاعقه (رعد و برق) و خطرات اضافی که شامل سیل و طغیان آب رودخانه و دریا، زلزله و آتش فشان، طوفان،گردباد، تند باد، سقوط بهمن، سقوط و برخورد اجسام خارجی، شکست شیشه، سرقت با شکست حرز اموال و اثاثیه، رانش و فروکش کردن زمین، سقوط هواپیما و هلی کوپتر و اشیاء ساقط شده از آنها، ضایعات ناشی از برف و باران، ضایعات ناشی از ترکیدگی لوله آب و فاضلاب، آشوب و بلوا ، شورش (SRCC)، ریزش مواد مذاب در کارخانجات ذوب فلزات و ریخته گری، انفجار و دفرمه شدن بویلرها و ظروف تحت فشار صنعتی و پوشش هزینه پاکسازی و ... می باشند.

به چه صورت می توان برای خطرات اضافی، پوشش تهیه نمود؟
هر یک از خطرات اضافی دارای نرخ جداگانه می باشد که می بایست در صورت درخواست بیمه گذار نرخ آن به نرخ خطرات اصلی اضافه و حق بیمه توسط بیمه گذار پرداخت گردد.

آیا به خطرات اضافی فرانشیز تعلق می گیرد؟
بله، خطرات اضافی معمولا دارای فرانشیز هستند.

گروه های اصلی بیمه های آتش سوزی کدام اند؟
بیمه واحدهای صنعتی، واحد های غیر صنعتی و مسکونی

طرح بیمه آتش سوزی همراه کسب و کار ملت، چه پوشش هایی را ارائه می نماید؟
خطرات اصلی (آتش سوزی، انفجار و صاعقه)، زلزله و آتشفشان، هزینه اجاره اسکان موقت بیمه گذار در اثر وقوع خطرات اصلی، مسئولیت مالی و جانی در قبال اشخاص ثالث در برابر خطر حریق و انفجار، غرامت فوت و نقص عضو و ازکارافتادگی دائم و هزینه پزشکی ناشی از حریق، صاعقه و انفجار تحت پوشش قرار می گیرد.

مدت بیمه نامه آتش سوزی چگونه است؟
صدور بیمه نامه می تواند به صورت کوتاه مدت (روزانه یا چند ماهه) و به صورت یک ساله صادر شود. ضمناً بیمه نامه آتش سوزی می تواند بصورت چند ساله بخصوص در زمانی که ذینفع بانک وجود دارد نیز صادر گردد.

آیا پوشش خطرات اضافی بدون داشتن پوشش خطرات اصلی میسر می باشد؟
خیر، پوشش هر یک از خطرات اضافی(تبعی) منوط به داشتن پوشش خطرات اصلی می‌باشد.

موارد کاربرد بیمه نامه طرح اظهارنامه ای در چیست؟
پیچیدگی فعالیت ها و تنوع واحدهای صنعتی و حجم مبادلات و کالاهایی که هرروزه به انبار وارد یا خارج می گردد و همچنین تورم و افزایش قیمت ها در مدتی کوتاه ، باعث شده که صاحبان صنایع و کالا به گونه ای آنها را بیمه نمایند که در صورت وقوع آتش سوزی سرمايه نها به ارزش روز بیمه شده باشد. با تعیین حداکثر سقف مورد تعهد و اعلام موجودی به طور ماهیانه یا سه ماه یک بار با توافق بیمه گذار و بیمه گر می توان از پوشش مناسب و مطمئن تری استفاده کرد در این گونه بیمه نامه بیمه گر می تواند حق بیمه موقت را بر مبنای 75 یا 100 در صد حق بیمه سالانه محاسبه و منظور نماید و در پایان مدت اعتبار بیمه نامه حق بیمه قطعی با توجه به شرایط بیمه نامه و اظهار نامه های ارسالی بیمه گذار محاسبه می گردد.

صدور بیمه نامه آتش سوزی به صورت اقساط در چه شرایطی امکان پذیر است؟
1. بیمه نامه مرهونات بانکی نباشد.
2. بیمه نامه کوتاه مدت نباشد.
3. حق بیمه بیمه نامه بالای 200/000تومان باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت خسارت اتش سوزی از جانب بیمه گذار چیست ؟
جهت ثبت خسارت، بیمه گذار می تواند به هریک از نمایندگی های فعال شرکت بیمه ملت مراجعه نموده و ضمن پر نمودن برگ اعلام خسارت و یا به صورت مکتوب خسارت را اعلام نموده و توسط نماینده در سیستم ثبت و کد رهگیری دریافت نمایند. ضمناً تمام اطلاعات لازم در فرم اعلام خسارت درج شده است. پس از ثبت خسارت با توجه به نوع خسارت، مدارک تکمیلی از بیمه گذار اخذ می گردد.