RT Audacity - шаблон joomla Оригами

plg_search_rsticketsprocontent
جستجو - محتوا

 شرکت‌هایی که ریسک نامتناسب و غیرمنطقی می‌پذیرند، نمی‌توانند در حوزه مدیریت ریسک ادعایی داشته باشند.

 

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت به نقل از بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی که در پنجمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد بازار (چالش‌ها و رویکردها) سخن می‌گفت با اعلام این مطلب افزود: مدیریت ریسک یک فرایند سیستماتیک است و در سایه شناخت تحلیل دقیق و فنی محقق خواهد شد.

 

 رئیس کل بیمه مرکزی، توانگری مالی، قدرت توزیع ریسک و درک وضعیت ریسک‌ها را از مولفه‌های اصلی مدیریت ریسک دانست و تصریح کرد: قبولی ریسک باید متناسب با میزان سرمایه باشد و شرکت‌های بیمه با توجه به تورم و افزایش ضریب خسارات در کشور باید برای افزایش سرمایه خود تمهیدات کافی را بیاندیشند.

 

سلیمانی افزود: در بحث حاکمیت شرکتی به تمامی شرکت‌های صنعت بیمه تاکید شده که کمیته‌های مدیریت ریسک را راه‌اندازی و فعال کنند.

 وی فلسفه وجودی شرکت‌های بیمه را پوشش ریسک‌های موجود دانست و گفت: شرکت‌های بیمه علاوه بر پوشش ریسک بیمه‌گزاران و شرکت‌های دیگر باید ریسک‌های درون شرکتی را نیز به خوبی پوشش بدهند.

 

 رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این نکته که بیمه مرکزی اراده‌ای برای تعیین تعرفه‌های بیمه‌ای ندارد، خاطرنشان کرد: شرکت‌های بیمه باید بدانند پوشش ریسک با نرخ پایین مشکلات بسیاری را برای آنها در پی خواهد داشت و به همین خاطر باید از نرخ‌شکنی پرهیز کنند و به هر قیمتی دنبال جذب پرتفوی نباشند.

 وی با بیان این نکته که بازاریابی حرفه‌ای و مهارت‌های نوین شبکه فروش می‌تواند آینده صنعت بیمه را رقم بزند، اظهار کرد: با فعالیت استارت‌آپ‌ها و شبکه‌های آنلاین فروش بیمه، سهم شبکه سنتی فروش صنعت بیمه کم خواهد شد و فعالان این صنعت از همین امروز باید به فکر خلاقیت و نوآوری باشند.

 

 سلیمانی با اشاره به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه کشور ما تصریح کرد: در حال حاضر تمامی ریسک‌ها را در داخل کشور نگهداری کرده‌ایم که البته این امر ضریب ریسک ما را بالا می‌برد و باید به فکر راهکارهای جایگزین باشیم.

 رئیس شورای عالی بیمه در ادامه افزود: ایجاد محیط امن برای جامعه‌ای که به شکل طبیعی با ریسک‌های گوناگون روبه‌روست از وظایف اصلی صنعت بیمه به شمار می‌رود.

وی در ادامه با تشریح شرایط رقابتی و وضعیت حال حاضر شرکت‌های بیمه، خاطرنشان کرد: اگر شرکت‌های بیمه از پذیرفتن نرخ و شرایط نامناسب پرهیز کنند قطعاً شرایط بهتری را در این صنعت شاهد خواهیم بود.

 

 دکتر سلیمانی پیشگیری از وقوع تقلبات و تخلفات را با رویکرد فرهنگ‌سازانه از راهکارهای دیگر حفظ و توسعه منابع بیمه‌ای دانست و نسبت به استقرار مدیریت ریسک در شرکت‌های بیمه‌ای تاکید کرد.

رییس کل بیمه مرکزی در پایان نسبت به ضرورت مراقبت مستمر شرکت‌های بیمه از ریسک‌های پذیرفته شده، تاکید کرد و گفت: رابطه بیمه‌گر و بیمه‌گزار تنها به زمان عقد قرارداد محدود نمی‌شود و شرکت‌های بیمه‌ای باید در طول زمان تعهد خود از استانداردهای ریسک تحت پوشش خود مطمئن شوند.

 

 در ادامه این نشست دکتر مجید مشعلچی مدیرعامل شرکت بیمه کوثر و میزبان این همایش ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران ارشد صنعت بیمه در این همایش گفت: ریسک‌های صنعت بیمه در دو حوزه درون‌زا و برون‌زا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند اما در نهایت باید راه‌حل برون رفت از بحران‌های بیمه‌ای را در درون صنعت بیمه جست‌وجو کنیم.

 وی از فعل و انفعالات حاکمیتی، رشد سریع تکنولوژی‌های نوظهور، ضرورت تحلیل داده‌ها، تعامل حرفه‌ای با مشتری و همچنین توسعه شبکه فروش و بازاریابی مدرن به عنوان مولفه‌های اصلی مدیریت ریسک، یاد کرد و نسبت به ضرورت نوآوری و پرداختن به ایده‌های خلاقانه تأکید کرد.

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی