RT Audacity - шаблон joomla Оригами

plg_search_rsticketsprocontent
جستجو - محتوا

بیمه حوادث مسافران عازم به خارج از کشور

بیمه‌نامه عبارت است از پوشش صدمات بدنی و بیماری بیمه‌شده که پس از شروع سفر به خارج  بروز کرده و یا عارضه ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی که ابتلا به آن یا آغاز آن، پس از شروع سفر به خارج بوده و موجب درخواست امداد از طرف بیمه‌شده یا نمایندگان او شود .
شرکت بیمه رایزشوتز که مقر در آن کشور آلمان است با همکاری شرکت بیمه ملت، خدمات زیر را تنها به هنگام سفر بیمه‌شده در خارج ازکشور و محل اقامت او ارائه خواهد کرد؛ اعتبار بیمه‌نامه مسافران عازم به خارج از کشور از زمان خروج بیمه‌شده از کشور آغاز می‌شود. محدودیت سنی در این بیمه‌نامه 85 سال تمام است. فرانشیز، 25  یورو در هر مورد خسارت است (به استثنای صدمات جسمانی حاد و یا بستری شدن دربیمارستان بیش از 24 ساعت).

 

مهم‌ترین مزایای این بیمه‌نامه عبارت‌اند از:
1– هزینه‌های پزشکی و بستری در بیمارستان خارج از کشور؛
2- جابه‌جایی یا بازگرداندن بیمه‌شده به کشور در طول سفر در اثر بیماری یا حادثه؛
3- پرداخت هزینه‌های فوریت دندان‌پزشکی؛
4-بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه‌شده به کشور؛
5- بازگرداندن جسد متوفی؛
6- سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده؛
7- بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده؛
8- تحویل دارو؛
9- ارسال پیام و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری؛
10- حواله تضمین وجوه نقد؛
11- حواله وجوه نقد؛
12- فقدان گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور؛
13- معاضدت حقوقی؛
14- جبران خسارت فقدان بارتحویلی به هواپیما؛
15- جبران خسارت تأخیر در ورود بار همراه مسافر؛
16- یافتن و ارسال بار و ملزومات شخصی؛
17- پوشش تأخیر در حرکت.

 

بیمه مسافران ورودی به ایران

این بیمه‌نامه مربوط به مسافرانی است که به کشور جمهوری اسلامی ایران مسافرت می‌کنند. در صورتی كه بيمه‌شده در مدت اعتبار اين بيمه‌نامه، دچار بيماري يا صدمات بدنی ناشی از حادثه شود و يا قرنطينه اجباری پزشكی ضروری شود، بيمه‌گر موظف است خدمات زير را سازماندهي و هزينه‌های مرتبط با آن را پرداخت کند.

 

الف) انتقال
1-  پذيرش و انتقال بيمه‌شده به نزديك‌ترين بيمارستان يا مراكز درماني مجهز در كمترين زمان ممكن.
2- انتقال بيمه‌شده در موارد ضروري با نظر پزشك معالج به مراكز درماني مجهزتر در اسرع وقت.
3- بازگرداندن بيمه‌شده به كشور متبوع خويش بر اساس نظر پزشك معالج و تأييد پزشك معتمد بيمه‌گر در صورتی كه پس از درمان در محل، شرايط جسمی بيمه‌شده مانع از بازگشت او به صورت يك مسافر معمولی باشد.
4- انجام اقدامات لازم در صورت فوت بيمه‌شده براي انتقال جسد به نزديك‌ترين فرودگاه محل اقامت اودر كشور متبوع.
5- انجام اقدامات لازم برای بازگرداندن افراد همراه زير 15 سال بيمه‌شده و يك نفر از بستگان بيمه‌شده به كشور متبوع در صورتي كه بيمه‌شده توانايي ادامه سفر با وسيله نقليه شخصی و يا وسيله نقليه‌ای كه در ابتدای سفر مورد استفاده قرار گرفته را نداشته باشد.
6- انجام اقدامات لازم براي انتقال يكی از بستگان بيمه‌شده از كشور محل اقامت بيمه‌شده به ايران در صورتی كه بيمه‌شده به علت حادثه يا بيماری مشمول اين بيمه‌نامه، در بيمارستان بستری شود و بر اساس نظر پزشك معالج به همراه نياز داشته باشد.

 

ب) پرداخت هزينه‌ها
1- هزينه‌های پزشكي و بستری تا سقف 10.000 يورو و يا معادل ريالی آن براساس نرخ تسعير ارز مندرج در بيمه‌نامه با استناد به گواهی پزشكی مبني بر نياز فوری به درمان در مدت پوشش (پس از كسر فرانشيز هزينه‌های پزشكی غيربستری)، به شرح زير پرداخت خواهد شد:
1-1- هزينه‌هاي پزشكی شامل ويزيت اوليه و خدمات تصويربرداری و آزمايشگاهی، هزينه‌های دارويی، جراحی‌های سرپايی، فيزيوتراپی و انتقال مصدومان و بيماران به مراكز پزشكي مربوطه ناشی از حوادث.
2-1- هزينه‌های پزشكی ناشی از بستری و جراحی در بيمارستان و مراكز جراحي محدود Day Care (با بيش از ۶ ساعت بستری)

2- هزينه‌هاي غيرپزشكی به شرح زير پرداخت خواهد شد:
1-2 –هزينه‌های متعارف مربوط به تهيه تابوت و انتقال جسد بيمه‌شده متوفي به نزديك‌ترين فرودگاه بين‌المللی محل اقامت او در كشور مبدا يا محل اقامت (هزينه‌های برگزاری مراسم تشييع و تدفين در تعهد بيمه‌گر نیست)
2-2 – در صورتي كه بيمه‌شده به علت حادثه يا بيماری مشمول اين بيمه‌نامه، در بيمارستان بستری شود و بر اساس نظر پزشك معالج و تأیيد پزشك معتمد بيمه‌گر به همراه نياز داشته باشد، هزينه‌های متعارف رفت و برگشت يكی از بستگان بيمه‌شده از كشور محل اقامت بيمه‌شده به محل بستری و نيز مخارج اقامت وی در ايران حداكثر تا 20 روز پرداخت خواهد شد.
3-2 - هزينه متعارف بازگشت غيرمنتظره بيمه‌شده به دليل صدمات يا بيماری حاد پزشكی در صورتی كه نتواند از بليط برگشت استفاده کند.
4-2 – هزينه‌های متعارف برای بازگرداندن افراد همراه زير 15 سال بيمه‌شده و يك نفر از بستگان او به كشور مبدا يا محل اقامت در صورت عدم توانايس به سفر با وسيله نقليه شخصس و يا وسيله نقليه‌ای كه در ابتدای سفر مورد استفاده قرار گرفته است.
5-2 – هزينه‌های فوريتی دندان‌پزشكي تا سقف 200 يورو. اين هزينه‌ها محدود به معالجه دندان درد، درمان عفونت و كشيدن دندان است.
6-2 – هزينه‌های لازم برای تهيه مدارك مهم مسافرتی نظير گذرنامه، گواهينامه رانندگی و يا مدارك كنسولی در صورت گم شدن مدارك مربوطه تا سقف 200 يورو.
7-2 – هزينه‌های مربوط به معاضدت قضايی تا سقف 250 يورو در دعاوی كه در طی مدت اقامت در ايران عليه بيمه‌شده دادخواست مطرح شود.

 

حوادث گروهی تورهای مسافرتی

این بیمه‌نامه در راستای تأمین امنیت و آرامش مسافرانی که در داخل کشور با هر وسیله به سفرهای تفریحی، آموزشی، ماموریت، اردوهای ورزشی و... می‌روند؛ طراحی شده است.

حق بیمه این بیمه‌نامه براساس مدت سفر و سرمایه مورد نظر بیمه‌گزار تعیین می‌شود.


1 - بیمه‌گزار می‌تواند شخصیت حقوقی و حقیقی داشته باشد؛
2 - حداقل تعداد بیمه‌شدگان 10 نفر است؛
3 - سرمایه بیمه 10.000.000 ریال تا 500.000.000 ریال برای هر بیمه‌شده؛
4 - هزینه‌های پزشکی 10% سرمایه بیمه برای هر بیمه‌شده؛
5 - امکان انتخاب سن بیمه‌شدگان از بدو تولد تا 80 سالگی؛
6 - مناسب برای بیمه کردن تورهای داخلی و خارجی و اردوهای تحصیلی.
7 - امکان ارائه پوشش‌های اضافی؛
8 - امکان پوشش حوادث تروریستی.