بیمه ملتبیمه ملتبیمه ملت

مجمع ۹۶

تقسیم سود ۱۶۰ ریالی هر سهم بیمه ملت در مجمع عادی سال ۹۶‌

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بيمه ملت به منظور بررسی صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ با حضور بیش از ۹۴ درصد صاحبان سهام، برگزار شد و طی آن تقسیم سود ۱۶۰ ریالی بین سهامداران به تصویب رسید.
به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بيمه ملت (سهامي عام) با حضور بیش از ۹۴ درصد صاحبان سهام، حسابرس و بازرس قانونی، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار و بیمه مرکزی، اعضای هیات‌مدیره و دکتر عليرضا ابراهيم‌پور مدیرعامل شرکت بیمه‌ملت ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷ در مرکز همایش‌های سازمان مديريت صنعتي برگزار شد.
بر اساس این گزارش، هیات رئیسه مجمع متشکل از آقایان خمجانی به عنوان رئیس مجمع، خانم هنردوست و آقای قنبری به عنوان ناظران مجمع و آقای هاشمی معاون مالی شرکت به عنوان دبیر انتخاب شدند.


در ابتدای این جلسه، گزارش هیات‌مدیره به مجمع در خصوص فعالیت‌ها و عملکرد شرکت در سال مالی ۱۳۹۶ از سوی دکتر ابراهیم‌پور ارائه شد.

مدیرعامل بیمه ملت در این گزارش با اشاره به رشد پرشتاب و بی‌نظیر بیمه ملت در سال ۹۶ و در عین حال کاهش نسبت خسارت‌ها افزود: در سال ۹۶، پرتفوی بیمه‌ملت ۹۲ درصد افزایش یافت و به حدود ۷۰۰ میلیارد تومان رسید در حالی که میانگین رشد صنعت بیمه، حدود ۱۵ درصد بوده است و به دنبال آن، رتبه شرکت در صنعت بیمه با ۷ پله صعود به عدد ۱۱ رسید.
وی ضمن تشریح اقداماتی همچون بهینه‌سازی پرتفوی بیمه‌ای، کیفی‌سازی شبکه فروش، افزایش ذخایر بیمه‌ای، مذاکره و عقد قرارداد اتکایی با معتبرترین بیمه‌گران خارجی، توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و نگاه تخصصی به بیمه‌های مهندسی و انرژی، از این موارد به عنوان مهمترین اقدامات بیمه ملت در سال ۹۶ یاد کرد و ادامه داد: زمین بیمه ملت در جزیره کیش با پیگیری و تلاش همه جانبه بازپس گرفته شد و در حال حاضر با توجه به موقعیت مکانی و نوع مجوز آن، دارایی بسیار باارزشی برای شرکت به حساب می‌آید.
دکتر ابراهیم‌پور در خصوص برنامه‌های شرکت در سال جاری بیان کرد: اجرای آیین‌نامه حاکمیت شرکتی، ایجاد شرکت بیمه زندگی، دستیابی به سهم حداقل ۲٫۵ درصدی از بازار بیمه، افزایش سرمایه به ۳۳۰ میلیارد تومان و افزایش تعداد شعب از جمله مهمترین این برنامه‌ها است. البته در ۳ ماهه امسال بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان پرتفو جذب شده که این روند، رشد بیش از پیش را به سهامداران در سال ۹۷ نوید می‌دهد.
در بخش بعدی مجمع، گزارش حسابرس و بازرس قانونی در خصوص صورت‌های مالی و عملکرد شرکت در سال مالی ۹۶ قرائت شد و پس از بحث و تبادل نظر در مورد بندهای حسابرس و طرح سوالات از سوی برخی سهامداران حاضر در جلسه، صورت‌های مالی بیمه ملت به تصویب سهامداران رسید.


همچنین با اعلام سود خالص ۶۲۱ میلیارد ریالی و ۲۱۸ ریال EPS در سال ۹۶، مقرر شد به ازای هر سهم، ۱۶۰ ریال سود بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده به سهامداران پرداخت شود .
بر اساس این گزارش، موسسه حسابرسی «شاخص انديشان» به عنوان بازرس اصلی و حسابرس مستقل شرکت و موسسه حسابرسي «دش و همكاران» به عنوان بازرس علی‌البدل شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ با اکثریت آراء انتخاب و روزنامه دنياي اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار شرکت، جهت درج آگهی‌های شرکت تعیین شد.
این گزارش می‌افزاید، مجمع عمومى فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت بیمه ملت به منظور تصویب اساسنامه جدید تشکیل شد و طی آن با توجه به عدم تامین نظر برخی سهامداران جهت تصویب اساسنامه جدید، تنفس اعلام و مقرر شد این مجمع مجدداً در تاریخ ۹ مرداد ماه ۹۷ ساعت ۱۰ صبح در مرکز همایش‌های بیمه ملت واقع در خیابان برزیل شرقی برگزار گردد.