بیمه ملتبیمه ملتبیمه ملت

یزدان‌‌دوست در نشست هم اندیشی معاونین، مدیران و روسای شعب خبر داد: بیمه ملت در مسیر پرتفوی 5 هزار میلیارد تومانی

103 بازدید
یزدان‌‌دوست در نشست هم اندیشی معاونین، مدیران و روسای شعب خبر داد: بیمه ملت در مسیر پرتفوی ۵ هزار میلیارد تومانی

مدیرعامل بیمه ملت گفت: برای سال جاری پرتفوی ۴۸۰۰ میلیارد تومانی پیش‌بینی شده، اما با توجه به روند مثبت و شتابان شرکت، امیدواریم که پرتفوی ۵ هزار میلیارد تومانی محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه ملت، علی‌رضا یزدان‌دوست که در نشست هم‌اندیشی معاونین، مدیران و روسای شعب این شرکت با حضور رئیس کل و اعضای هیئت عامل بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه گران و اعضای هیات مدیره این شرکت سخن می‌گفت، افزود: پیش‌بینی می‌شود که پرتفوی شرکت در سال جاری از مرز 5 هزار میلیارد تومان عبور کند و البته روند اصلاح پرتفوی ادامه پیدا خواهد کرد.

وی ابراز کرد: برای سال آینده هم توقع می‌رود که بودجه پیش‌بینی شده محقق شود. پیش‌بینی بودجه 1403 شرکت بیمه ملت حدود 7 هزار میلیارد تومان است که در جلسات هیات مدیره در حال بررسی است.

یزدان‌دوست خاطرنشان کرد: در بیمه ملت تلاش همه ارکان شرکت بر این است که در فضایی دوستانه، دغدغه‌های موجود مورد بررسی قرار گرفته و جهت رفع آن‌ها گام برداشته شود.

مدیرعامل بیمه ملت با تاکید بر این که از شهریور سال گذشته که تیم جدید مسئولیت شرکت را به عهده گرفتند، مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتیم، افزود: پس از تلاش‌های دسته جمعی برای حل مشکلات و فائق آمدن بر آن‌ها در حال حاضر به دنبال کسب سود عملیاتی بیشتری هستیم.

وی گفت: در نیمه اول سال1401 با حجم بالایی از مطالبات مواجه بودیم که خوشبختانه موفق به حل آن شدیم و شرکت در نیمه دوم سال 1401 با ثبات بیشتری به مسیر خود ادامه داد.

یزدان دوست اظهار کرد: طبق گزارش هفت ماهه که در سامانه کدال هم منتشر شد، بیش از ۲۶۰۰ میلیارد تومان درآمد حق بیمه توسط شرکت محقق شده که نشان می‌دهد 54 درصد درآمد حق بیمه نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.همچنین نسبت خسارت 70 درصدی سال گذشته، به زیر 47 در سال‌جاری رسیده است. مدیرعامل بیمه ملت در ادامه به استراتژی‌های آینده شرکت اشاره کرد و افزود: یکی از استراتژی‌ها برای آینده شرکت، توجه به خرده‌فروشی است. توقع می‌رود که همه افراد فعال در این زمینه مطالبه‌گر باشند و مبنای کار براساس خرده‌فروشی گذاشته شود.

وی گفت: از مزایای داشتن پرتفوی خرد این است که انتظار بیمه‌گزاران خرد نسبت به پرتفوی بزرگ کمتر است.

یزدان‌دوست افزود: البته توجه به پرتفوی‌های کوچک به این مفهوم نیست که قرار است دیگر پرتفوی‌های بزرگ نداشته باشیم؛ این دو مدل پرتفوی در تضاد با هم نیستند و می‌توانند به صورت موازی وجود داشته باشند. وی اظهار کرد: از دیگر مزایای پرتفوی‌های کوچک این است که ماندگاری بیمه گزاران کوچک بیشتر از بیمه گزاران بزرگ است.

مدیرعامل بیمه ملت تاکید کرد: انتظار می‌رود که به عنوان یک جریان تازه این برنامه به گردش دربیاید و مقدمات و موخرات آن سنجیده و بررسی شود که چگونه می‌شود این استراتژی را پیاده کرد. یزدان‌دوست ضمن تشکر از هیات مدیره شرکت، ابراز کرد: هیات مدیره یک دل و یکدست برای رفع مشکلات و دستیابی به اهداف شرکت پیگیر و همراه بوده است و امیدواریم از این پس نیز برای اجرای استراتژی‌های آینده از همراهی و حمایت این عزیزان بهرمند باشیم.

وی گفت: از دیگر برنامه‌های آینده شرکت توسعه شعب است. در حال حاضر 15 شعبه فعال در سطح کشور داریم تا پایان سال 7 شعبه دیگر افتتاح خواهد شد و انتظار می‌رود که شعب سیستان و بلوچستان، اراک، بوشهر و تنکابن تا یک ماه آینده آغاز به کار کنند.همچنین باید در بودجه سال آینده عدد قابل ملاحظه‌ای برای شعب تازه تاسیس در نظر گرفته شود تا بتوان شاهد شکوفایی شعب جدید باشیم.

یزدان‌دوست در پایان از حضور ارزشمند استاد هاشمی، رییس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی و همچنین پورکیانی دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران در این نشست قدردانی کرد و آمادگی بیمه ملت برای پیشبرد برنامه‌های بیمه مرکزی و سندیکای بیمه گران ایران را اعلام کرد.