بیمه ملتبیمه ملتبیمه ملت

بیمه هواپیما

ما بهترین خدمات را ارائه می دهیم

معرفی بیمه نامه های وسائل نقلیه هوایی شرکت بیمه ملت

بیمه نامه هواپیما از جمله بیمه نامه های تخصصی است که علاوه بر نیاز به تخصص و تجربه ، به لحاظ وجود پتانسیل خسارت های فاجعه بار و تاثیر پذیری بالای افکار عمومی از اتفاق های هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شرکت بیمه ملت یکی از بزرگترین شرکت های بیمه خصوصی با توجه به برخورداری از رتبه نخست توانگری مالی برای هفت سال پیاپی نزد بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دارای مجوز قبولی بیمه اتکایی، از جمله شرکت های بیمه ای است که به لحاظ فنی و مالی قادر به ارایه پوشش های بیمه ای ویژه هواپیما و صنایع وابسته مطابق با استانداردها و کنوانسیون های بین المللی می باشد.

شرکت بیمه ملت سابقه طولانی و ارتباطی موفق و صمیمانه در همکاری با خطوط هوایی ارایه دهنده خدمات هوایی و فرودگاهی، شرکت های هلیکوپتری فعال در زمینه های جابجایی بار و مسافر، عملیات ساحلی و فراساحلی، آمبولانس های هوایی، کنترل و نظارت مرزی و شهری، جستجو و نجات و شرکت های هواپیمایی تفریحی و آموزشی را در کارنامه خود به همراه دارد.

بیمه ملت در زمینه بیمه های هوایی علاوه بر شبکه ارزیابان داخلی، از خدمات شرکت های ارزیابی معتبر بین المللی از جمله خدمات شرکت Air Claims(McLaren)، به عنوان یکی از برترین ارزیابان خسارت هوایی دنیا را دارد.

پوشش های بیمه ای وسایل نقلیه هوایی در بیمه ملت به شرح زیر می باشد.

بیمه بدنه

این بیمه نامه پوشش دهنده خسارت‌‌های جزئی و کلی وارده به وسایل پرنده در اثر وقوع حوادث می باشد. از جمله مزیت های بیمه ملت در این بخش امکان ارایه این پوشش تحت دو مجموعه شرایط AVN(1c یا 1D) به انتخاب بیمه گذار می باشد. بر این اساس بیمه ملت در این بخش امکان پرداخت هزینه های فرود اضطراری وسایل پرنده در هر مکانی و هزینه های نجات متعاقب آن و همچنین پرداخت خسارت مفقود شدن هواپیما در دوره ای کوتاهتر را دارا می باشد.

بیمه فرانشیز بدنه

فرانشیز بیمه بدنه وسایل پرنده با توجه به ارزش بالای آنها، معمولا ارقام بسیار بالایی می باشد و با کمک این بیمه نامه می توان این فرانشیز را تحت پوشش قرار داد.

پوشش مسئولیت قانونی نسبت به اشخاص ثالث

بیمه ملت مسئولیت خسارت های مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث که ناشی از وسایل نقلیه پرنده باشد را کاملا مطابق با قوانین و مقررات داخلی و بین المللی تحت پوشش قرار می دهد.

پوشش مسئولیت قانونی سرنشینان و خدمه

در این پوشش بیمه ملت غرامت ناشی از صدمات بدنی وارده به سرنشینان وسایل پرنده را کاملا مطابق با قوانین و مقررات داخلی و بین المللی تحت پوشش قرار می دهد.

پوشش مسئولیت بار همراه مسافرین، چمدان ها، بار و مرسولات پستی

این پوشش بیمه ای، خسارت وارد به بار همراه مسافران و همچنین کالاهایی که با صدور بارنامه توسط هواپیما حمل می‌شود را بر اساس کنوانسیون های بین المللی تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه خطر جنگ

بیمه نامه های خطر جنگ بیمه ملت به منظور پوشش خطرات ناشی از جنگ، اقدامات تروریستی گروهی و سایر موارد با توجه به نیاز دارندگان انواع هواپیماهای مسافربری و باری، هلیکوپتر و انواع هواپیماهای سبک و فوق سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیمه نامه فقدان گواهی پرواز خلبانان و مهندسان پرواز

بیمه ملت بر اساس آخرین الگوهای بین المللی، تحت این بیمه نامه غرامت ناشی از ناتوانی یا محدودیت خلبانان،کمک خلبانان و مهندسین پرواز را که منجر به از دست دادن موقت و یا دائم گواهی ها و پروانه های پروازی آنان و بالطبع از دست دادن درآمد شود را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه تجهیزات و لوازم یدکی هواپیما

این بیمه نامه خسارت های وارده به تجهیزات وسایل پرنده از جمله موتور ، قطعات یدکی و دیگر ملزومات آن را زمانی که بر روی وسیله پرنده نصب نبوده و در حال حمل می باشد و یا در انبارهای بیمه گذار و یا گمرک قرار دارد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه تجهیزات فرودگاهی

ماشین آلات و تجهیزات فرودگاهی در این نوع بیمه نامه تحت پوشش قرار می گیرند. تولید کنندگان، مالکان ، بهره برداران یا در اختیار دارندگان تجهیزات و ماشین آلات فرودگاهی به این بیمه نامه نیاز دارند.

بیمه مسئولیت خدمات زمینی

خسارت های ناشی از فعالیت در زمینه های کنترل ترافیک هوایی، آشیانه، جابجایی مسافر و بار، تامین سوخت و غذا، تجهیزات و نگاهداری هواپیما، یدک کشیدن هواپیما وآتش‌نشانی و امداد فرودگاهی در این نوع بیمه نامه جبران می شوند

بیمه مسئولیت آشیانه داران

مسئولیت هواپیما در آشیانه و تعمیرگاه نگهداری هواپیما در شیلتر(آشیانه)، ریزش و خرابی آشیانه، سرویس و نگهداری هواپیما در این نوع بیمه نامه تحت پوشش قرار می گیرد.

بیمه مسئولیت تولید

در این نوع این بیمه خسارت صدمات جانی یا آسیب‌های مالی ناشی از تولیدات بیمه گذار در زمانی که از مالکیت یا تحت کنترل بیمه‌گذار خارج شده باشند تحت پوشش قرار می گیرد.