بیمه ملتبیمه ملتبیمه ملت

بیمه اتکایی

ما بهترین خدمات را ارائه می دهیم

بیمه اتکایی نوعی بیمه است که به موجب آن بیمه‌گر مستقیم، بیمه‌گر اتکایی را در نتایج مالی تعهدات بیمه خود به روش‌های مختلف مشارکت می‌دهد. با بیمه اتکایی خطر بین چندین شرکت بیمه در داخل و خارج از کشور تقسیم می‌شود، بنابراین در صورت بروز خسارتی بزرگ وضعیت مالی یک شرکت با مخاطره روبه‌رو نخواهد شد، به عبارت ساده‌تر «بیمه اتکایی یعنی تقسیم ریسک و توزیع خطر»

مکانیزم بیمه‌های اتکایی بدین طریق است که بیمه‌گر اتکایی در ازای دریافت مبلغی (حق بیمه) تمام یا بخشی از تعهدات بیمه‌گر واگذارنده را بر عهده می‌گیرد. در قرارداد بیمه اتکایی شخص بیمه‌گزار دخالتی نداشته و بیمه‌گر اتکایی نیز مسئولیتی در مقابل او ندارد، مگر این‌که در شرایط توافق شده به طور صریح از کلوز Cut Through نامبرده شود.

دلایل مختلفی در خصوص نیاز به بیمه اتکایی وجود دارد که از آن میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش ظرفیت پذیرش ریسک و صدور بیمه‌نامه

تنوع و بهبود سرمایه ریسک

پوشش حوادث فاجعه‌آمیز

ابزاری برای مدیریت ریسک

انتقال و کسب تخصص در صنعت بیمه

جنبه‌های حائز اهمیت بیمه‌های اتکایی:

اقتصادی:

بیمه‌های اتکایی ابزاری برای توسعه بیمه و پذیرش تعهدات سنگین توسط بیمه‌گر اولیه است و از شرکت‌های بیمه تازه تاسیس حمایت می‌کند.

فنی:

بیمه‌گر اولیه سهم نگهداری خود از یک ریسک (معمولاً ریسک‌های بزرگ) را به میزانی تعیین می‌کند که از لحاظ فنی و مالی قادر به نگهداری آن باشد و مازاد بر آن را به شرکت‌های بیمه اتکایی یا شرکت‌های بیمه واجد شرایط وفق قراردادهای مختلف واگذار می‌کند

بین‌المللی:

بیمه‌های اتکایی منجر به مبادلات پولی بین کشورها و ایجاد درآمد ارزی و افزایش سرمایه‌گذاری می‌شود.

پوشش‌های اتکایی اختیاری و قراردادی:

شرکت بیمه ملت با با بهره‌گیری از سیستم‌های داخلی، مهارت و دانش فنی لازم، امکان همکاری در زمینه ارائه پوشش اتکایی با بیمه‌گران مستقیم و کارگزاران بیمه و اتکایی را دارا است.

پوشش‌های اتکایی اختیاری:

شرکت بیمه ملت با ظرفیت نگهداری بالا آماده ارائه پوشش‌های اتکایی اختیاری در تمام رشته‌ها به تمام شرکت‌های داخلی و خارجی را دارا است.

پوشش‌های اتکایی قراردادی، اعم از نسبی و غیر نسبی:

مدیریت اتکایی بیمه ملت با استفاده از سوابق و آمارهای گذشته و توان تجزیه و تحلیل آمارها نسبت به تنظیم قراردادهای نسبی و غیر نسبی با تمام شرکت‌های بیمه مبادرت می‌ورزد.

✔ شرکت بیمه ملت به عنوان بزرگ‌ترین بیمه خصوصی کشور دارای مجوز قبولی از داخل و مجوز قبولی از خارج از نهاد ناظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر تجربه و دانش فنی، زیرساخت‌های پیشرفته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین سرمایه پرداخت شده و ظرفیت نگهداری ریسک بالا، نقش مهم و تأثیرگذاری در بازار بیمه اتکایی کشور و ارائه پوشش اتکایی برای شرکت‌های بزرگی همچون ایران ایر، شرکت ملی نفت، کشتی‌رانی جمهوری اسلامی، مپنا و… را دارد.

✔ بیمه ملت با به‌کارگیری جدیدترین سیستم‌های اتکایی و با تکیه بر سیستم مدیریت ریسک و ارائه خدمات دانش‌محور، سریع و بلندمدت، برای مشتریان شرکت و سهام‌داران خود ارزش افزوده ایجاد می‌کند.

✔ شرکت بیمه ملت ضمن ارائه انواع پوشش‌های اتکایی، آماده ارائه خدمات آموزش، مشاوره فنی در خصوص ارزیابی ریسک و خسارت و خدمات نرم‌افزاری مرتبط با آن برای شرکت‌های دیگر است.

بروشورها